Tónovací centrum

Prohlédnuté produkty


Spektra Extra Zobrazit větší

SPEKTRA Extra NOVÁ

Značka: Helios Spektra

Extra zastupuje vyšší kvalitativní třídu vnitřních barev na stěny a nabízí zdokonalené vlastnosti a charakteristiky.

Více informací10L a 15L balení nelze zasílat kurýrní službou. Hrozí poškození zboží. Pouze osobní odběr.

Barva je míchatelná v rámci míchacího centra v přibližně 15 000 odstínech (Terra, Harmonia, Monicolor Nova, Eurotrend, RAL a další). V případě potřeby je možné namíchat odstín dle požadavků zákazníka, nebo dle dodaného vzorku. Ceny jednotlivých odstínů se liší dle množství a ceny pigmentů. Výsledná cena bude stanovena po upřesnění odstínu. V případě zájmu o cenovou nabídku nás prosím kontaktujte

Charakteristika
Nová HELIOS SPEKTRA Extra nahradila stávající HELIOS SPEKTRA Plus +. Výrobek má nyní novou podobu a je podstatně zdokonalen. Extra zastupuje vyšší kvalitativní třídu vnitřních barev na stěny a nabízí zdokonalené vlastnosti a charakteristiky. Hlavními přednostmi oproti HELIOS SPEKTRA Plus + jsou vyšší kryvost za sucha i za mokra, odolnost vůči mokrému otěru, vyšší bělost a snadnější nanášení. V bílých a světlých odstínech s ní lze natřít mnohem větší plochu.

Použití
K ochraně a dekoraci vnitřních povrchů stěn a stropů. Vhodná je k nanášení na všechny druhy minerálních omítek, vláknocementových desek, betonu, sádrokartonových desek, tapet ze skleněných vláken, papírových reliéfních tapet a starých nátěrů.

Vlastnosti
? vysoká kryvost, matný vzhled
? pěkný a hladký finální vzhled barevného filmu
? odolná vůči mokrému otěru
? široky vyběr odstinů - HGMIX
? snadná aplikace
? vysoká paropropustnost
? zdravotně a ekologicky nezávadná barva

Technická data
BAREVNÉ ODSTÍNY bílý, HGMIX
TÓNOVÁNÍ pigmentovými pastami vhodnými pro barvy na vodní bázi, max. 3 % a disperzními barvami vhodnými k tónování; HGMIX
LESK (EN 13 300) matný
HUSTOTA 1,45 – 1,50 kg/l
OMYVATELNOST (EN 13 300) Třída 4 (částečně odolná vůči mokrému čištění)
ŘEDĚNÍ vodou 5 až 10 %
EU VOC kategorie a limitní hodnoty IIA(a), 30 g/l (2010); výrobek obsahuje: max. 22 g/l
ZPŮSOB NANÁŠENÍ váleček, štětec, nástřik
PRACOVNÍ PODMÍNKY teplota barvy, vzduchu a podkladu minimálně + 5 ?C
ZASYCHÁNÍ (T= + 20 oC, rel. vlhkost 65 %) suchá a vhodná pro další vrstvu po 4 – 6 hodinách
VYDATNOST teoreticky: litrem výrobku lze jednou vrstvou natřít 8 – 10 m2 povrchu

Příprava podkladu
Podklad zbavíme prachu, uvolněných částic a ostatních nečistot. Staré odlupující se nátěry odstraníme. Větší trhliny a poškozené části podkladu zahladíme vhodnými materiály na minerální bázi. Následuje impregnace HELIOS SPEKTRA akrylátovou impregnací. Podklad musí být před natíráním suchý a pevný.
Zděné povrchy zasažené plísní a řasami natřeme před nanášením barvy HELIOS SPEKTRA biocidním prostředkem SANITOL. Plíseň odstraníme mechanicky po zaschnutí stěn. Barvě přidáme HELIOS SPEKTRA ochranu proti plísni, která delší dobu zabraňuje růstu mikroorganizmů nebo použijeme jako vrchní nátěr HELIOS SPEKTRA barvu na stěny pro kuchyně a koupelny. Skvrny nikotinu, vylití vody, dehtu, ve vodě rozpustných tužek, … natřeme HELIOS SPEKTRA antinikotinovou barvou, která je zároveň vrchním nátěrem. Zdravé a nepopraskané podklady, natřené hladkými, lesklými nebo pololesklými emaily nebo disperzními barvami, očistíme a obrousíme brusným papírem (č. 150).

Ke stažení