Ochrana dřeva

Prohlédnuté produkty


Osmo 3032 Zobrazit větší

Osmo Tvrdý voskový olej matný 3062 0,125L

Značka: OSMO

Bezbarvý nátěr na dřevo, který v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodních olejů a vosků.

Více informací

Popis
Tvrdý olejový vosk OSMO 3062 je bezbarvé matné ošetření povrchové vrstvy dřevěné podlahy všech typů masivních podlah, podlahových desek i desek OSB podle DIN 18356. Je vhodný i na korkové podlahy a díky své dobré přilnavosti i na neglazované dlaždice. Povrchový nátěr se vyznačuje svou zvlášť odolnou povrchovou tvrdostí a odolností vůči opotřebení. Je odolný vůči vodě a necitlivý na znečištění. Případné fleky se dají bez problémů odstranit. Poškozená místa stačí lehce přetřít voskový údržbou. Není třeba přebrušovat celou plochu, ale jen poškozená místa! Tvrdý voskový olej OSMO 3062 je velmi vhodný i na opracování nábytku, zvláště na stolové desky. Je vyroben na bázi přírodních rostlinných olejů, nepraská, neloupe se, je porézní. Proto je vhodný i pro použití ve vlhkých prostorách jako jsou koupelny a kuchyně. Povrchová vrstva je odolná vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám a vodě dle DIN 68861. Jedinečný tvrdý olejový vosk překonává hodnoty odolnosti vůči otěru lakovaných podlah. Zkoušky byly provedeny v nezávislém zkušebním institutu ve Flärsheime - Wicker. Tvrdý olejový vosk je mimořádný v jednoduchosti nanášení. Není potřeba žádný základní nátěr a žádné mezivýbrus, naprosto postačující jsou dva nátěry. Nátěr je matný, ale leštěním je možné zvýšit stupeň lesku. Tím se zdůrazní struktura přírodního dřeva a dosáhne se nádherný vzhled. S přibývajícím časem je podlaha čím dál, tím krásnější.

Přírodní olej - vosk
Tvrdý voskový olej OSMO 3062 je vyroben na základě přírodních rostlinných olejů a vosků. Přírodní oleje a vosky vsáknou hluboko do dřeva, udržují ho stále zdravé a elastické, a zároveň nedochází k jeho vysoušení.
Dřevo může dýchat, vlhkost se může uvolňovat. Vlnění a dilatace dřeva je zmírněna.

Zdraví a životní prostředí
Tvrdý olejový vosk neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky. Zaschlý nátěr není citlivý pro lidi, zvířata a rostliny. Vyhovuje normám DIN 53160, a také normám EURO - EN71. Je certifikován dle DIN EN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001.

Počet nátěrů
2x, avšak žádný základní nátěr. Při renovaci podlah je jeden nátěr postačující.

Vydatnost
Cca 12 m2 / litr při dvou nátěrech.
Cca 20 m2 / litr při jednom nátěru.

Příprava
Dřevěný (korkový) povrch musí být čistý a suchý (max. 20% vlhkosti dřeva). Malé trhliny a otvory je třeba opravit OSMO COLOR reparační pastou na dřevo. Je třeba opracovávat materiál při teplotě nad bodem mrazu. Staré voskové nátěry je třeba očistit. Lakované nátěry je třeba odstranit. Povrch podle potřeby jemně přebrousit (zrnitost ne větší než 150) a prach pečlivě odstranit. V případě modrání dřeva ve vlhkých prostorách (např. Borovice), doporučujeme prvotní nátěr pomocí OSMO COLOR PROTECTOR.

Aplikace
1. Dřevěné podlahy:
Nanášíme pomocí štětce s hustším vlasem. Tvrdý olejový vosk je připraven k přímému použití. Prosíme, neředit. Stačí dobře promíchat. První nátěr naneste pomocí štětce. Nechte schnout 8-10 hodin. Postarejte se o dostatečné větrání. Poté naneste druhý nátěr a opět nechte schnout 8-10 hodin (přes noc). Další dokončovací opracování už není třeba. Povrchová vrstva však může být po důkladném zaschnutí přeleštěna leštidlem na parkety. V případě, že chcete dosáhnout ještě vyšší lesk, použijte OSMO COLOR. Voskovou údržbu a po jejím zaschnutí povrch opět přeleštit leštidlem na parkety (na malé plochy stačí použít OSMO iColor leštící vatu). Poznámka: na porézní dřevo tmavých odstínů jako je Meranti a merbau je třeba použít OSMO COLOR Klarwachs.

2. Korkové podlahy
Z důvodu zvlášť silné savosti a vysoké elasticitymateriálu, doporučujeme následující opracování:
- První nátěr naneste širokou špachtlí, aby vosk ihned vsákl do materiálu
- Nechte schnout minimálně 24 hodin při správném větrání
- Druhý nátěr naneste pomocí Schaumstoffrolle
- Malé plochy korku mohou být opracovány štětcem, dbejte však, abyste nanášeli slabou vrstvu vosku

Pokud je to možné, natřete jednotlivé dílce ještě před vlastním položením. Urychlíte tím dobu sušení druhého nátěru. Použitím OSMO COLOR olejového vosku dosáhnete na korkové podlaze jemnou, elastickou a mimořádně odolnou povrchovou vrstvu, která se po dvou až třech týdnech po nanesení ještě zpevní. Chcete-li dosáhnout různé barevné odstíny povrchové vrstvy, použijte jako prvotní nátěr OSMO COLOR dekorační vosk a jako druhý nátěr tvrdý olejový vosk.

Doba schnutí
Cca 8 - 10 hodin při dobrém větrání (OSMO nátěry schnou vlivem oxidace, proto potřebují při schnutí přístup vzduchu). Odvětrání nátěru trvá cca 5 hodin. Korkové podlahy se musí nechat schnout min. 24 hodin.

Péče a údržba
Odstranit prach a znečištění prachovkou, mopem nebo vlhkým hadrem. Fleky se odstraňují pomocí OSMO COLOR Vosková údržba 3029 a čistícím prostředkem. Podlahy se udržují podle frekvence namáhání pomocí voskového údržby a čistícího prostředku. Denně udržované podlahy na veřejných prostranstvích doporučujeme opracovat 1x týdně. Ručně - OSMO COLOR Voskovou údržbu tence naneste hadrem a po zaschnutí přeleštěte. Mechanicky - OSMO COLOR Voskovou údržbu tence nastříkejte na čistou, umytou, zcela suchou podlahu a zpracujte pomocí strojního zařízení na parkety. Povrch přeleštěte podle potřeby.

Oprava celkové plochy
Důkladně vyčištěny a vysušeny povrchy 1x opracujte tvrdým olejovým voskem. Nechte důkladně zaschnout a v případě potřeby přeleštěte.

Fyzikální vlastnosti
Specifická hmotnost (hustota): 0,887 g / cm3
Viskozita: thixotrop
Zápalný bod:> 55 ° C / DIN 53213
Vůně: slabá - za rostlinným olejem, po zaschnutí bez zápachu


Zaschlý nátěr je těžko zápalný podle TLA-053. Chování při požáru odpovídá požadavkům normy DIN 4102, třídy B2 (normálně zápalné).