Ruční broušení pryskyřic

Prohlédnuté produkty


Ruční broušení 600 Zobrazit větší

Brusný formát ruční (2 ks) o zrnitosti 600 (85×125 mm)

KX1911508

4934446550255

Značka: KOVAX

Jedno balení obsahuje 2 ks samostatných, oddělitelných brusných formátů.

Více informací

Popis
NOVÁ A UNIKÁTNÍ KVALITA BROUŠENÍ, STEJNOMĚRNOSTI A FLEXIBILITY, KTERÁ OHROMÍ.

Inovativní latexový nosič a jedinečná struktura zrn zajišťují extrémně stejnoměrné a mělké brusné rýhy. Maximální kontrola během broušení plniče a vrchní barvy umožňuje až 50% úsporu času. Super Assilex předchází potenciálním problémům v dalších brusných krocích.

Jednotlivé kroky je potřeba provádět od největší zrnitosti 240 do nejjemnější zrnitosti 3000. Broušení je nutné provádět na základě kvality povrchu a není nutné použít všechny zrnitosti.

Pro nejjemnější doleštění je doporučeno použít brusný formát 2000 a 3000. Jedná se o nejjemnější brusivo pro maximální zkrácení doby leštění.

Pro ruční broušení se používají brusné formáty o různých zrnitostech. Brusné formáty je nutné připojit na brusné podložky. Existují tři možné připojení brusných formátů:

A) Ruční blok o rozměru 72×125 mm. Dobře sedí v ruce, je mírně pružný a lze brusný formát připojit přímo na tento blok pomocí integrovaného suchého zipu. Pro udržení roviny u broušení velkých a rozlehlých ploch je vhodné použít TVRDOU MEZIVRSTVU. Ta zajistí kvalitnější a rovnější plochu po opracování, než pouhé připojen brusiva přímo na Ruční blok.

B) Pružnou ruční podložku. Je určena k přímému připojení brusného formátu pomocí integrovaného suchého zipu. Pružná podložka je určena pro opracování kulatých ploch, rádiusů, a různě členitých a tvarovaných odlitků.

C) Tvrdou ruční podložku. Levnější alternativa k Ručnímu bloku. Vhodná pro malé plochy. Brusné formáty se na ni připojuje pomocí integrovaného suchého zipu.

Na základě kvality povrchu se rozhodneme, na které nejnižší zrnitosti začneme brousit. Nižší zrnitost odebere větší množství z povrchu, je ale nutné učinit více následných kroků pro srovnání povrchu. V naprosté většině případu stačí začít zrnitosti 240 nebo 360.

Následně používáme brusné formáty od nejnižší zrnitosti až končíme na zrnitosti 3000. Základní doporučený postup je v těchto krocích: 240–320-400–500–600-800-1200–1500–2000-3000.

K finálnímu doleštění použijeme Brusnou pastu NanoTech, kterou naneseme na Mikro utěrku nebo oranžový molitanový leštící kotouček a ručně nebo strojně doleštíme. Brusná pasta NanoTech je na vodní bázi, není toxická nebo zdraví škodlivá a lze s ní snadno pracovat ručně bez použití ochranných pomůcek.

Nakonec vše snadno odmastíme a očistíme pomocí čističe NanoTech Čistič. Tento materiál je na vodní bázi a nenarušuje plasty, gumu, epoxid, polyester nebo polyuretan. Usnadňuje odstranění zbytků leštící pasty z opracovaného povrchu.

Související produkty