Čistící prostředky

Prohlédnuté produkty


Udrzba pracek Zobrazit větší

HG Přípravek na důkladnou údržbu praček a myček na nádobí 2x100g

HG248020127

8711577215309

Značka: HG International BV

Přípravek zabraňuje znečištění filtrů, poškození plováku, odvodných hadic a dalším součástím

Více informací

Pračky a myčky nádobí vypadají na první pohled vždy čisté. Ale nejsou tak čisté, jak vypadají. Při každém cyklu se znovu znečišťují nejdůležitější (často neviditelné) komponenty vašeho přístroje nánosy vodního kamene, mýdla, nečistot či tuku. Toto znečišťování způsobuje opotřebovávání komponentů, a proto vznikají poruchy. Výsledkem není jen nefungující přístroj, ale i další problémy, jako například:
• prádlo zapáchá nebo je špinavé
• prací nebo mycí program trvá déle
• přístroj neohřívá vodu vůbec nebo ji ohřívá špatně
• přístroj neustále odčerpává vodu
• přístroj má zatuchlý zápach
Nejznámějším příkladem vadné součástky je topné těleso. Předtím, než se součástka pokazí úplně, už delší dobu nefunguje správně. Znečištění však negativně ovlivňuje i další komponenty. Z tohoto důvodu profesionální opraváři praček a myček nádobí po provedení opravy stroj vždy kompletně vyčistí, aby se ujistili, že v krátké době se nepokazí v důsledku znečištění další součástky.

Nyní můžete poruchám v důsledku znečištění zabránit tak, že pračku nebo myčku nádobí jednou za čtvrt roku velmi jednoduše vyčistíte tímto přípravkem HG (který používají i profesionální opraváři). Tak zabráníte znečištění filtrů, plováků, odtoků a jiných těžko dostupných částí a váš přístroj nebude zatuchle zapáchat. Gumová těsnění zůstanou pružná a odolná vůči vodě, takže nebude docházet k únikům vody a případným zkratům. Samozřejmě, že i všechny viditelné komponenty budou zářivě čisté a vaše zařízení bude vypadat znovu jako nové nejen uvnitř, ale i zvenčí.

Návod k použití:
Jako prevenci stačí použít přípravek HG „přípravek na důkladnou údržbu praček a myček na nádobí“přibližně 1 x za čtvrt roku.

Myčka nádobí:
Ujistěte se, že v myčce není žádné nádobí ani příbory. Naplňte oddíl na čisticí přípravek až po horní značku (to je přibližně 50 g) přípravkem HG „přípravek na důkladnou údržbu praček a myček na nádobí“. Program nastavte na nejvyšší možnou teplotu (65°C), zavřete dvířka a ihned spusťte celý program, který nechte bez přerušení proběhnout.

Pračka:
Ujistěte se, že v pražce není žádné prádlo. Do přihrádky pro dávkování pracího prášku nebo přímo do bubnu nalijte obsah celé lahvičky (100 g) přípravku HG „přípravek na důkladnou údržbu praček a myček na nádobí“. Nepřidávejte žádný další prací prostředek. Nastavte program na barevné prádlo (60 °C). Potom zapněte pračku a nechte bez přerušení proběhnout celý program včetně
odstřeďování.
Spotřeba:
Pro myčky nádobí: přibližně 1/2 lahvičky (50 g) na jedno umývání.
Pro pračky: 1 lahvička (100 g) na jedno praní
Upozornění:
• Neotvírejte přístroj během probíhání programu.
• Po vyčistění je myčka / pračka připravená pro okamžité použití.
• V oblastech s tvrdou vodou zůstává po použití často na bubnu nebo dveřích pračky vodní kámen. Ten můžete odstranit pomocí přípravku HG "HG rychlo odstraňovač vodního kamene".