Barvy

Prohlédnuté produktyZinga galvanizace za studena

Značka:

Základní nebo finální antikorozní ochrana ocelových konstrukcí

Více informací

Popis
Nátěrová hmota ZINGA se používá jako primární nebo finální antikorozní ochrana ocelových konstrukcí. Dále se používá k opravám zkorodovaných nebo poškozených galvanizovaných a pozinkovaných ocelových součástí.

ZINGA představuje systém „galvanizaci zinkem za studena.“ Zinková vrstva zajišťuje katodickou ochranu ocele, t.j. zinková vrstva koroduje namísto ocele pod touto vrstvou, zinek koroduje v podstatě pomaleji než ocel. Při poškrábání zinkové vrstvy nedochází k šíření koroze pod zinkovou vrstvou. Výhodou této metody galvanizace je užití v terénu.

Vrstva obyčejné nátěrové hmoty vytvoří vzduchovou kapsu, ale jakmile se tato kapsa naruší např. škrábancem, nebo prasklinou, koroze se začne pod vrstvou běžného nátěru rychle šířit. I některé tzv. zinkem obohacené nátěrové hmoty neobsahují dostatečné množství zinku, které je potřebné ke vzniku katodické ochrany.

Nátěrová hmota ZINGA kombinuje oba dva způsoby ochrany, jak bariérové, tak i katodické, což zajišťuje unikátní vlastnost tohoto výrobku

Technické údaje
Spotřeba: při síle vrstvy 40µm: 5 m2/kg
Balení: v uzavřených plechovkách 1, 2, 5, 10, 25kg
Ředění: ředidlo Zingasolv v uzavřených plechovkách 1, 5, 10, 25 a 200 L
Nanášení: štetcem, válečkem, stříkáním
Schnutí:
nelepivý za cca 10 minut
2. nátěr za 1 hod. po ukončení prvního nátěru
mechanicky odolný za cca 48 hodin

Ke stažení