Barvy

Prohlédnuté produktyPegarust antikorozní nátěr 20L

Značka:

Antikorozní nátěr přímo na ocel, hliník, pozink bez potřeby základu

Více informací

AKCE - původní cena 8450 Kč / 20L - sleva 12% !!!

Barvy s označením Noxyde Pegarust a Noxyde jsou odlišné a mají různé použití. Přečtěte si více o rozdílech ZDE

PEGARUST je jednosložkový rozpouštědlový antikorozní nátěr na bázi vysokomolekulárních alkydových polymerů. Primárně je určen jako dlouhodobá ochrana ocelových, pozinkovaných a hliníkových povrchů bez použití základových barev. Nátěr má excelentní adhezní vlastnosti na většinu vyskytujících se povrchů, má zvýšenou pružnost, elastičnost (až 200%), odolnost vůči povětrnostním vlivům (voda, solná mlha) a otěru. PEGARUST je určen jako dlouhodobá antikorozní ochrana pro hobby i profi použití. Aplikace je možná i ve vlhkém prostředí při teplotách až do -5°C. Možnost nanášení štětcem, válcem, vzduchovým i bezvzduchovým stříkáním. PEGARUST má vysokou krycí schopnost již v jedné vrstvě bez použití základového nátěru a také na dobře soudržné staré nátěry. Neobsahuje žádné olověné pigmenty ani zink-chromáty.

Doporučené použití:
Používá se především k nátěrům oceli očištěné na minimální standard St2 a povrchů se špatnou přilnavostí, jako je žárově nebo galvanicky pozinkovaná ocel a hliník. Dá se použít jako opravný nátěr na většinu starých nátěrů. Vhodná je pro mírně až středně agresivní prostředí, na nátěry střech, mostů, venkovních plášťů skladovacích nádrží, konstrukcí atd..

Technické údaje:
Vzhled: saténový lesk 70%
Vydatnost: 3,4 - 4,0 m2/l při 130 µm suchého a 285 µm mokrého filmu (stačí pouze jedna vrstva nátěru)
Suchý na prach: po 2 - 4 hodinách
Přetíratelný: po 24 hodinách
Odolný vůči dešti: po 2 hodinách
Odolný vůči manipulaci: po 3 - 4 hodinách
Obsah VOC: 500 g/l
Ředění: není potřebné
Čištění nástrojů: Ředidlo S6005

Aplikace:
bezvzduchovým stříkáním: tryska: 018-021 tlak 200-220 barů (2,900 psi / min)
vzduchovým stříkáním: možné, ale nedoporučuje se.
Štětcem: používejte štětce pro syntetické nátěrové hmoty.
Váleček: používejte váleček pro syntetické husté nátěrové hmoty

Příprava povrchu:
Nový, žárově pozinkovaný nebo galvanicky pokovený plech - povrch před nátěrem lehce otryskat. Tam kde třískání není možné, přebruste povrch jemným brusným papírem. Pokud není možné ani tryskání, ani broušení, ponechte povrch alespoň 6 měsíců zoxidovat, nebo použijte základovou barvu na nový pozink Galvinol. Povrch odmastěte za použití průmyslových odmašťovadel (P8500), nebo pomocí vody s detergentem. K odmaštění není vhodné použít ředidlo.
Zoxidovaný ponorem pozinkovaný nebo galvanicky pokovený plech - pokud nejde povrch otryskat ani přebrousit, zajistěte alespoň důkladné odmaštění.
Zkorodovaný ocelový povrch - minimální požadavky na očištění je stupeň St2 mechanickým očištěním. Alternativně lze použít otryskáním vysokým tlakem vody. Opláchněte zbytky po broušení a nechte důkladně vyschnout.
Povrchy se starými nátěry - dobře přilnuté nátěry není nutné odstraňovat. Životnost však v tomto případě závisí na přilnavosti původních vrstev. V každém případě povrch před nátěrem odmastěte.

Ke stažení