Sleva! Pegarust Zobrazit větší

Pegarust antikorozní nátěr

Pegarust antikorozní nátěr

Značka: PEGARUST


Nové

Antikorozní nátěr přímo na ocel, hliník, pozink bez potřeby základu

Více informací

Více informací

PEGARUST je jednosložkový rozpouštědlový antikorozní nátěr na bázi vysokomolekulárních alkydových polymerů. Primárně je určen jako dlouhodobá ochrana ocelových, pozinkovaných a hliníkových povrchů bez použití základových barev. Nátěr má excelentní adhezní vlastnosti na většinu vyskytujících se povrchů, má zvýšenou pružnost, elastičnost (až 200%), odolnost vůči povětrnostním vlivům (voda, solná mlha) a otěru. PEGARUST je určen jako dlouhodobá antikorozní ochrana pro hobby i profi použití. Aplikace je možná i ve vlhkém prostředí při teplotách až do -5°C. Možnost nanášení štětcem, válcem, vzduchovým i bezvzduchovým stříkáním. PEGARUST má vysokou krycí schopnost již v jedné vrstvě bez použití základového nátěru a také na dobře soudržné staré nátěry. Neobsahuje žádné olověné pigmenty ani zink-chromáty.

Doporučené použití:
Používá se především k nátěrům oceli očištěné na minimální standard St2 a povrchů se špatnou přilnavostí, jako je žárově nebo galvanicky pozinkovaná ocel a hliník. Dá se použít jako opravný nátěr na většinu starých nátěrů. Vhodná je pro mírně až středně agresivní prostředí, na nátěry střech, mostů, venkovních plášťů skladovacích nádrží, konstrukcí atd..

Technické údaje:
Vzhled: saténový lesk 70%
Vydatnost: 3,4 - 4,0 m2/l při 130 µm suchého a 285 µm mokrého filmu (stačí pouze jedna vrstva nátěru)
Suchý na prach: po 2 - 4 hodinách
Přetíratelný: po 24 hodinách
Odolný vůči dešti: po 2 hodinách
Odolný vůči manipulaci: po 3 - 4 hodinách
Obsah VOC: 500 g/l
Ředění: není potřebné
Čištění nástrojů: Ředidlo S6005


Aplikace:
bezvzduchovým stříkáním: tryska: 018-021 tlak 200-220 barů (2,900 psi / min)
vzduchovým stříkáním: možné, ale nedoporučuje se.
Štětcem: používejte štětce pro syntetické nátěrové hmoty.
Váleček: používejte váleček pro syntetické husté nátěrové hmoty

Příprava povrchu:
Nový, žárově pozinkovaný nebo galvanicky pokovený plech - povrch před nátěrem lehce otryskat. Tam kde třískání není možné, přebruste povrch jemným brusným papírem. Pokud není možné ani tryskání, ani broušení, ponechte povrch alespoň 6 měsíců zoxidovat, nebo použijte základovou barvu na nový pozink Galvinol. Povrch odmastěte za použití průmyslových odmašťovadel (P8500), nebo pomocí vody s detergentem. K odmaštění není vhodné použít ředidlo.
Zoxidovaný ponorem pozinkovaný nebo galvanicky pokovený plech - pokud nejde povrch otryskat ani přebrousit, zajistěte alespoň důkladné odmaštění.
Zkorodovaný ocelový povrch - minimální požadavky na očištění je stupeň St2 mechanickým očištěním. Alternativně lze použít otryskáním vysokým tlakem vody. Opláchněte zbytky po broušení a nechte důkladně vyschnout.
Povrchy se starými nátěry - dobře přilnuté nátěry není nutné odstraňovat. Životnost však v tomto případě závisí na přilnavosti původních vrstev. V každém případě povrch před nátěrem odmastěte.

Recenze

Napsat recenzi

Pegarust antikorozní nátěr

Pegarust antikorozní nátěr

Antikorozní nátěr přímo na ocel, hliník, pozink bez potřeby základu

Napsat recenzi

Ke stažení